Rozjetí Brazilci zostudili Cavaniho a spol., Argentinu zachránil Messi, Kolumbii spasil James

V noci ze čtvrtka na pátek bylo na programu pět bitev vyrovnané a napínavé jihoamerické kvalifikace o světový šampionát, který bude uprostřed příštího roku pořádat Rusko.

Kolumbie byla proti Bolívii jasným favoritem, o čemž svědčily i velmi nízké kurzy na její výhru. Domácí výběr, v jehož základní sestavě nechyběli Ospina, Cuadrado, Muriel či Bacca, však rozhodl o svém triumfu až sedm minut před koncem a postaral se o to záložník Realu Madrid James Rodríguez, jenž ve stejné minutě zahodil pokutový kop.

Bodově zabrala také Argentina, která si v jednom ze dvou šlágru poradila s Chile nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a připsala si druhé vítězství za sebou, čímž v tabulce poskočila na třetí místo. Jediný gól zápasů vstřelil v Buenos Aires barcelonský Lionel Messi, jenž proěnil v šestnácté minutě penaltu. Ačkoliv po trávnjíku běhaly osobosti jako Di María, Agüero, Higuaín či Alexis Sánchez, tahák byl chudý na střely na bránu.

Známé firmy aneb TOP 3 dosavadní střelci evropské kvalifikace na MS 2018!

Nejvíce branek viděli diváci na Estadio Centenario v Montevideu, kde se střely výběry Uruguaye a Brazílie, která je na čele skupiny zaslouženě. Domácí soubor sice vedl zásluhou kanonýra Edinsona Cavaniho, který proměnil penaltu již po devíti minutách hry, ovšem z vedení se neradoval dlouho, protože již o deset minut později se po Neymarově vybídnutí prosadil Paulinho z čínského Guangzhou Evergrande. Ve druhém dějství pak Kanárci, v jejichž sestavě nechyběl například Dani Alves, Marcelo, Marquinhos, Philippe Coutinho, Casemiro či Roberto Firmino, nasázeli další tři góly (Paulinho završil hattrick a jednu trefu zaznamenal Neymar) a odvezli si cenný tříbodový zisk. Tým trenéra Titeho dosáhl osmé výhry v řadě a to vše při úchvatném skóre 22:2.