Reprezentantce přehrála Litvu, Podolski se rozloučil výstavní trefou

Ve svém prvním utkání v kalendářním roce 2017 se čeští fotbalisté postavili v přípravném zápase doma Litvě. Po první půli byl ještě stav bezbrankový, ve druhém dějství se ale Češi už rozstříleli a vyhráli 3:0.

V prvním poločase to tam sice nepadalo, ale o šance nebylo nouze. Do šancí se dostali Darida, Barák, Škoda nebo Gebre Selassie. Ani jeden z nich ale skóre zápasu nedokázal otevřít.

Do druhé pětačtiřicetiminutovky zasáhla zcela jiná sestava, a ta už byla úspěšnější. Hnedn a startu proměnil penaltu Tomáš Hořava. Jednou z hvězd zápasu se však stal střelec druhé branky - talent Udinese Jakub Jankto. Nadějný záložník potvrdil klubovou formu a po pohledné akci zvýšil na 2:0.

Jedenáct minut před koncem pak uzavřel skóre na konečných 3:0 Michal Krmenčík, který zařídil i penaltu při Hořavově gólu.

Česko - Litva 3:0 (0:0)
Branky: 48. Hořava (pen), 64. Jankto, 79. Krmenčík.

Česko: Vaclík (46. Koubek) – Gebre Selassie (46. Čelůstka), Sivok (46. Kalas), Brabec (46. M. Suchý), F. Novák (46. Hloušek) – Darida (46. J. Sýkora), Barák (46. Hušbauer) – Krejčí (46. P. Mareš), Dočkal (46. Jankto), Zmrhal (46. T. Hořava) – Škoda (46. Krmenčík). Trenéři: Karel Jarolím, Boris Kočí.
Litva: Šetkus (46. Zubas) – Vaitkunas (46. Borovskij), A. Klimaavičius (61. Mikuckis), L. Klimavičius (61. Kijanskas), Grigaravičius (61. Novikovas) – Lukša (61. Černych), Paulius (61. Žulpa), Kuklys (46. Verbickas), Slavickas (46. Baravykas) – Matylevičius (61. Valskis), Slivka (61. Eliošius).

Atraktivní podívnaou nabídl přípravný zápas mezi Německem a Anglií. Utkání bylo rozlučkou Lukase Podolského s reprzentační kariérou. 31letý hráč nemohl odejít lépe - výystavní trefou do šibenice svou pověstnou levačkou rozhodl o těsné výhře Němců.