Slavia poprvé na jaře ztratila a může přijít o vedení, Slovácko překvapilo Mladou Boleslav

Jaromír Zmrhal sice poslal Slavii do vedení, Liberec nicméně vyrovnal a díky skvělému výkonu gólmana Martina Dúbravky udržel remízu 1:1. V dalších zápasech Teplice zničily Příbram v poměru 3:0 a Slovácko doma překvapivě uspělo nad Mladou Boleslaví.

Teplice si doma nedělaly přílišné problémy a zdolaly poslední Příbram zcela jasně v poměru 3:0. Zářila především dvojice Nivaldo - Hora, oba si připsali gól a asistenci.

Domácí duel zvládlo i Slovácko, které překvapivě zdolalo Mladou Boleslav a na jaře stále nenašlo přemožitele. Po vyrovnané první půli rozhodly v té druhé dva momenty. V 70. minutě inkasoval druhou žlutou kartu hostující Da Silva, čehož domácí využili v samém závěru, kdy Marek Havlík stříleným centrem překonal gólmana Šedu.

Šlágr kola se ale hrál v Liberci, kam přijela momentálně první Slavia. Už ve 4. minutě nebezpečně pálil Lüftner, Dúbravka míč vyrazil. O minutu později se po standardce dostal k míči Deli a trefil tyč. Hosté ovšem svého soupeře tlačili a ve 14. minutě šli zaslouženě do vedení.

Z pravé strany poslal centr Barák a Jaromír Zmrhal přesnou hlavičkou otevřel skóre. Následně napálil břevno Hušbauer, poté se činil Dúbravka, jenž zneškodnil pokus Sýkory. Liberec se osmělil až na konci první půle a hned z toho bylo vyrovnání. Potočný na levé straně získal míč na hranici faulu a předal jej na Ekpaie, který pěknou ranou k levé tyči prostřelil Pavlenku.

Ve druhé půli to byl obrovský tlak Slavie, fantastický Dúbravka ale druhou branku neinkasoval. Po hodině hry pálili Deli se Škodou, Dúbravka byl na místě. O deset minut později Hušbauer podruhé napálil horní tyč, v další šanci střílel střídající Mešanovič jen do boční sítě.

Aktivní Hušbauer následně vyzkoušel pozornost domácího gólmana, na něj si nepřišel ani z dálky pálící Bořil. V 89. minutě přišel důležitý moment pro Slavii, neboť Sýkora zbytečně inkasoval žlutou kartu a přijde o derby proti Spartě.

V samotném závěru mohl rozhodnout i Liberec, Bosančič ale nevystřelil a místo toho vzápětí sestřelil zezadu Sýkoru a rozhodčí Ardeleánu mu ihned udělil červenou kartu. Na výsledku to ale nic nezměnilo, Slavia v Liberci jen remizovala a v neděli může přijít o první pozici.

FK Teplice- 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 30. Nivaldo (Hora), 44. Hora (Vošahlík), 56. Červenka (Nivaldo)
Žluté karty: 88. Krob (TEP) – 19. Kukec (PRI), 59. Květ (PRI)
Domácí: Chudý – Vondrášek, Šušnjar, Jeřábek, Krob (C) – Kučera, Soungole – Vošahlík (85. Vachoušek), Hora, Nivaldo (73. Hyčka) – Červenka (79. Vaněček).
Hosté: Hruška – Divíšek, Chaluš, Jiránek, Tregler – Kukec (46. Bazal), Květ, Rezek (C) (80. Kacafírek), Suchan, T. Pilík – Linhart (58. Ayong).
Diváci: 2226
Hlavní rozhodčí: Hrubeš

FC Slovan Liberec- SK Slavia Praha 1:1 (1:1)

Branky: 40. Ekpai (Potočný) – 14. Zmrhal (Barák)
Žluté karty: 59. Obročník (LIB), 73. Potočný (LIB), 90. Dúbravka (LIB) – 60. Bořil (SLA), 75. Zmrhal (SLA), 89. Sýkora (SLA)
Červená karta: 90+2. Bosančič (Liberec)
Domácí: Dúbravka – Karafiát, Kúdela, Latka (16. Breite), Kerbr – Obročník (65. Bosančič), Graiciar (68. Voltr), Ševčík, Ekpai – Potočný – Baroš (C).
Hosté: Pavlenka – Bořil, Lüftner, Deli, Flo (56. Tecl) – Sýkora, Hušbauer (89. Ščuk), Barák (68. Mešanović), Ngadeu, Zmrhal – Milan Škoda (C).
Diváci: 8880
Hlavní rozhodčí: Ardeleánu

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 38. Zajíc (Havlík), 90. Havlík – 5. Přikryl
Žluté karty: 58. Civič (SLO), 88. S. Hofmann (SLO) – 41. Da Silva (MBL), 90+1. Magera (MBL)
Červená karta: 78. Da Silva (Mladá Boleslav)
Domácí: Heča – Reinberk, Břečka, S. Hofmann, Civič – Šumulikoski (C), Daníček (86. T. Rada) – Navrátil, Havlík, Machalík (75. Rezek) – Zajíc.
Hosté: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Mareš, Valenta (59. Nečas, 81. Čmovš) – Jánoš, Železník (66. Magera), Fabián – Přikryl.