15. ledna 2018, 23:05 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

23. kolo PL v kostce: V úžasném šlágru Liverpool ukončil nadvládu Citizens, Kane má rekord

Alex Oxlade-Chamberlain

Harry Kane znovu nasázel dvě branky do sítě Evertonu a má klubový rekord. West Brom ukončil své dlouhé čekání na vítězství a porazil Brighton 2:0. Jeden ze šlágrů kola poté skončil bezbrankovou remízou, Chelsea nepřekonala defenzivu Lišek. Ten druhý ale nabídl fantastickou podívanou. Liverpool doma Manchester City zdolal po velkém boji 4:3 a Citizens tak přišli o svou úžasnou sérii bez porážky.

United nedali Stoke šanci

Manchester United šel doma proti Stoke do vedení už v 9. minutě, Pogba nacentroval na Valenciu, ten si udělal prostor a poté míč poslal parádně do pravé šibenice. O necelou půl hodinu později se podobným způsobem prosadil i Anthony Martial, který tentokrát zamířil do šibenice levé. Další asistenci si poté připsal Paul Pogba. Poslední slovo měl v 72. minutě Romelu Lukaku, jenž potřetí překonal Jacka Butlanda. Rudí ďáblové tak zůstávají na druhé pozici se tříbodovým náskokem, Stoke je až osmnácté.

Manchester United - Stoke 3:0 (9. Valencia, 38. Martial, 72. Lukaku)

Manchester City poražen!

Zápas sezóny? Je to klidně možné. Do Liverpoolu přijel Manchester City a daly se očekávat gólové hody. Přišlo ale i něco navíc, konkrétně výhra Liverpoolu a ukončení neporazitelnosti aktuálního lídra.

Do vedení šli Reds už v 9. minutě, Firmino přenechal míč Chamberlainovi a ten dělovkou propálil Edersona. Hosté se k vyrovnání dostali pět minut před přestávkou, na levé straně si prostor udělal Sané a poté nachytal Kariuse střelou na bližší tyč.

Hned po přestávce mohli Citizens dokonce do vedení, po centru Saného od rohového praporku napálil Otamendi hlavou tyč. Pravidlo nedáš, dostaneš se vzápětí potvrdilo, a to hned třikrát. Liverpool během deseti minut Citizens zcela zdemoloval. Nejprve Edersona parádně přeloboval Firmino, následně si střelu dobře nachystal Mané a poslal míč do horního růžku a v 68. minutě skóroval i Mohamed Salah, který využil nepřesné rozehrávky Edersona a z nějakých pětatřiceti metrů zavěsil do prázdné brány.

Manchester City ale opět nesložil zbraně a postaral se ještě o dramatický závěr. V 84. minutě dorazil Gündoganovu ránu střídající Bernardo Silva a v první minutě nastavení udeřil i sám německý záložník, který si míč po centru Agüera krásně zpracoval hrudí a následně prostřelil Kariuse.

Citizens mohli dokonce vyrovnat, v šesté minutě nastavení ale Agüero ve velké příležitosti hlavičkoval jen do boční sítě. Tři body tak zůstávají doma a Manchester City tak nezopakuje sezónní jízdu Arsenalu bez porážky ze sezóny 2003/04.

Liverpool FC - Manchester City 4:3 (9. Oxlade-Chamberlain, 59. Firmino, 61. Mané, 68. Salah - 40. Sané, 84. B. Silva, 90+1. Gündogan)

Bournemouth otočil duel s Arsenalem, ten hrál bez Sáncheze

Arsenal nastoupil bez zraněného Mesuta Özila a chyběl i Alexis Sánchez, který by měl během osmačtyřiceti hodin zamířit do jednoho z Manchesterů. Do vedení mohl favorita poslat Maitland-Niles, orazítkoval jen břevno. Gunners se tak dočkali pár minut po přestávce, Iwobi parádně vysunul Bellerína a ten propálil Begoviče. To ale bylo od hostů vše. V 70. minutě z pravé strany poslal vynikající centr Fraser a před vyběhnuvším Petrem Čechem míč do brány poslal Wilson. O čtyři minuty později poté Wilson přihrál Ibemu a ten pumelicí podruhé překonal Čecha. Tři body tak má překvapivě Bournemouth.

Bournemouth - Arsenal 2:1 (70. Wilson, 74. Ibe - 52. Bellerín)