6. ledna 2018, 16:59 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

Everton získal Tosuna. Pomůže zastavit mizernou útočnou bilanci?

Cenk Tosun

Everton se konečně dočkal, z tureckého Besiktase podepsal útočníka Cenka Tosuna a slibuje si jediné. Zvýšení střelecké produkce. V posledních zápasech to totiž ze strany Toffess byla jedna velká mizérie.

"Everton je skvělý klub s bohatou historií a kulturou. Moc se těším na to, až fanouškům ukážu, jakým jsem hráčem," uvedl po přesunu turecký útočník, za kterého Besiktas vyinkasoval 27 milionů liber.

"Věřím, že jsem v pokutovém území dobrý útočník a všem to ukážu. Myslím, že Evertonu bude dost platný a na Premier League se těším. Jsem opravdu nadšený, že jdu do Evertonu, který má tak skvělé hráče a jména," doplnil Tosun, který v letošní sezóně dosud odehrál čtyřiadvacet zápasů a připsal si čtrnáct branek.

Zaujal ale především v loňském ročníku turecké ligy, ve které nasázel dvacet branek a patřil mezi nejlepší hráče. Branky se od Tosuna čekají i v Evertonu, který je na tom v posledních zápasech skutečně mizerně.

Včera Everton prohrál v rámci FA Cupu proti Liverpoolu 2:1 a znovu vystřelil mezi tři tyče jen jednou. V lize v posledních čtyřech zápasech získal jen dva body za dvě bezbrankové remízy a mezi tři tyče v těchto duelech vystřelil jen čtyřikrát.

Dvakrát dokonce neohrozil ani branku, proti West Bromu si sice připsal tři rány mezi tři tyče, ale skórovat nedokázal. Právě to by nyní měl změnit Cenk Tosun.