Jankto zářil v dresu Udinese, Barcelona darovala Realu prvenství v tabulce

Čechům se v posledních měsících v italské Serii A daří. V neděli to potvrdil i talentovaný reprezentant do jednadvaceti let Jakub Jankto. Kmenový hráč Udinese dovedl svůj tým k výhře 3:1 na půdě Pescary. Nejprve na dvě branky přidal a poslední zásah obstaral sám. Inter Milán si vyšlápl na Atalantu a přejel ji 7:1. Hned dva hráči milánského celku zaznamenali hattricky, konkrétně Icardi a Banega.

Hráči Boloně uspěli v Sassuolu díky jediné brance a český reprezentační záložník Ladislav Krejčí odehrál závěrečných 11 minut. Neapol neměla před svými diváky problémy s Crotone i díky dvěma penaltám, které proměnili Insigne a Mertens. Jednu trefu navíc přidal ještě v druhém poločase prvně jmenovaný.

Čtvrtfinále anglického FA Cupu proti sobě postavil Tottenham a Millwall. Londýnský gigant si počínal bez problémů a soupeře pokořil nakonec 6:0. Hattrick zaznamenal Son, zbylé branky obstarali Eriksen, Alli a Janssen.

Barcelona se v týdnu radovala z dokonalého obratu s PSG a postupu v Lize mistrů do další fáze soutěže, ale v La Lize opět klopýtla a nahrála tak do karet Realu Madrid. Katalánský gigant padl na půdě La Coruňa 2:1. Na vedoucí branku Josely ještě dokázal po změně stran reagovat Suárez, ale Bergantiňos v 74. minutě definitivně rozhodl o výhře domácího celku. Tento výsledek nahrál do karet Realu Madrid, který ve večerním duelu s Betisem uspěl 2:1 a vyšvihl se do čela tabulky s nákokem třech bodů. O výhře Bílého baletu rozhodli Ronaldo a Ramos.

Liverpool dokázal otočit v neděli nepříznivý stav s Burnley a vyhrát 2:1. Hosté se ujali vedení na Anfield Road už v sedmé minutě utkání, ale ještě do změny stran vyrovnal Wijnaldum. Spasitelem byl pak v druhé půlli Can, který v 61. minutě rozhodl o výhře domácích.

Bundesliga - 24. kolo:
Schalke - Augsburg 3:0 (4. a 29. Burgstaller, 34. Caligiuri)
Hamburg - Mönchengladbach 2:1 (36. Kostić, 80. Wood - 23. Christensen)

Premier League - 28. kolo:

Liverpool - Burnley 2:1 (45. Wijnaldum, 61. Can - 7. Barnes)

La Liga - 27. kolo:
Real Sociedad - Bilbao 0:2 (28. z penalty García, 56. Williams)
La Coruña - Barcelona 2:1 (40. Joselu, 74. Bergantiños - 46. Suárez)
Celta - Villarreal 0:1 (45. Soldado)
Real Madrid - Betis 2:1 (41. Ronaldo, 81. Ramos - 25. vlastní Navas)

Ligue 1 - 29. kolo:
Saint-Étienne - Metz 2:2 (53. Berić, 90+5. Perrin - 1. Sarr, 67. Falette)
Lyon - Toulouse 4:0 (36. Jallet, 47. Cornet, 53. a 82. Depay)
Lorient - PSG 1:2 (68. Ciani, 28. Jeannot vlastní, 52. Nkunku)

Seria A - 28. kolo:
Sassuolo - Bologna 0:1 (58. Destro)
Inter - Atalanta 7:1 (17., 23. z penalty a 26. Icardi, 31., 34. a 67. Banega, 52. Gagliardini - 42. Freuler)
Fiorentina - Cagliari 1:0 (90+2. Kalinić)
Neapol - Crotone 3:0 (32. z penalty a 70. Insigne, 66. Mertens z penalty)
Chievo - Empoli 4:0 (22. Inglese, 40. Pellissier, 75. Birsa, 89. César)
Pescara - Udine 1:3 (83. Muntari - 20. Zapata, 51. Jankto, 55. Théréau)
Palermo - AS Řím 0:3 (22. El Shaarawy, 76. Džeko, 90+1. Peres)

FA Cup - čtvrtfinále:
Tottenham - Millwall 6:0 (31. Eriksen, 41., 54. a 90+2. Son, 72. Alli, 79. Janssen)