7. ledna 2018, 19:55 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

FA Cup: Van Dijk poslal Liverpool dále, Chelsea s Leicesterem musí do odvety, Arsenal končí

Virgil van Dijk

Virgil van Dijk hned ve svém prvním utkání za Liverpool skóroval a poslal svůj tým do šestnáctifinále FA Cupu. Tam uvidíme i Manchester United, který v závěru přetlačil Derby County. Postup slaví i Manchester City, naopak do odvety musí Chelsea, která nezvládla duel v Norwichi. V neděli díky dvěma trefám Harryho Kanea uspěl Tottenham, naopak se soutěží se loučí obhájce, Arsenal nezvládl duel v Nottinghamu.

Liverpool se dostal do vedení ve 35. minutě, po faulu Holgatea na Lallanu rozhodčí Madley odpískal pokutový kop. K němu se postavil James Milner a míč poslal přesně doprostřed hřiště.

K vyrovnání došlo v 67. minutě po rychlém protiútoku, skvělou práci Lookmana přesnou přízemní ranou zužitkoval Gylfi Sigurdsson. Nakonec ale v rámci Merseyside derby slaví domácí, v 84. minutě se do míče hlavou po rohovém kopu opřel Virgil van Dijk a ve svém prvním utkání za Reds svou první trefou rozhodl.

Do šestnáctifinále postupuje po boji i Manchester United, který doma hostil Derby County. Za hosty nastoupil i český útočník Matěj Vydra, který v 67. minutě vystřídal Winnalla. Domácí byli jasně aktivnější, k brankám se ale dostali až v závěru utkání.

V 84. minutě se po kombinaci Martiala a Lukakua k míči dostal Jesse Lingard a poslal jej nechytatelně za gólmana Carsona. V samotném závěru poté udeřil i uzdravený belgický útočník, kterému míč ideálně připravil Martial.

Z postupu se může radovat i Manchester City, který otočil nepříznivý stav doma proti Burnley. Během dvou minut duel otočil Sergio Agüero, za zmínku stojí ale především přihrávka u druhé branky. Tu si po fantastické patičce zapsal Ilkay Gündogan. Nepříliš dobré utkání odehrál Leroy Sané, přesto i on se nakonec prosadil. Poslední slovo měl střídající Bernardo Silva.

Překvapivě selhalo Stoke City, naopak po dvaadvaceti soutěžních neúspěších uspěl West Brom, který v Exeteru vyhrál 0:2 i přesto, že Robson-Kanu neproměnil pokutový kop.

Do druhého utkání musí Swansea, Leicester a také Chelsea, která si neporadila s Norwichem a remizovala bez branek stejně jako ostatní dva prvoligové celky.

V neděli se do boje pustily další tři celky z Premier League. A úspěšnost je přesně poloviční. West Ham na půdě Shrewsbury remizovala bez branek a taktéž si musí projít druhým duelem. Slaví naopak Tottenham, který doma ve druhé půli přetlačil Wimbledon.

Domácím výhru zajistil dvougólový střelec Harry Kane, utkání poté parádní ranou zakončil obránce Jan Vertonghen, i když jeho pokus ještě tečoval jeden z hostujících obránců.

Senzačně naopak končí loňský vítěz FA Cupu, Arsenal nezvládl duel v Nottinhgamu a prohrál vysoko 4:2. Od dvacáté minuty Arsenal neustále dotahoval, ve druhé půli ale přišly dvě penalty pro domácí a bylo hotovo.

Nejprve fauloval v 64. minutě Holding a Ben Brereton s přehledem penaltu proměnil. Na 3:2 sice následně snížil Welbeck, jenže už po dalších šesti minutách zatáhl za ruční brzdu Debuchy a pokutový kop tentokrát úspěšně zahrál Kieran Dowell.

FA Cup - 3. kolo:

Liverpool - Everton 2:1 (35. Milner (pen.), 84. Van Dijk – 67. Sigurdsson)
Manchester United - Derby 2:0 (84. Lingard, 90. Lukaku)
Fleetwood - Leicester 0:0
Coventry - Stoke 2:1 (24. Willis, 68. Grimmer - 54. Adam z penalty)
Exeter - West Brom 0:2 (2. Rondon, 25. Rodriguez)
Manchester City - Burnley 4:1 (56. Agüero, 58. Agüero, 71. Sané, 82. Silva – 25. Barnes)
Newcastle - Luton 3:1 (30. a 36. Pérez, 39. Shelvey - 49. Hylton)
Watford - Bristol City 3:0 (37. Carrillo, 57. Deeney, 85. Capoue)
Wolves - Swansea 0:0
Norwich - Chelsea 0:0
Fulham - Southampton 0:1 (29. Ward-Prowse)
Shrewsbury - West Ham 0:0
Tottenham - Wimbledon 3:0 (63. Kane, 65. Kane, 71. Vertonghen)
Nottingham Forest - Arsenal 4:2 (20. Lichaj, 44. Lichaj, 64. Brereton (pen.), 85. Dowell (pen.) – 23. Mertesacker, 79. Welbeck)