5. listopadu 2017, 20:32 | Autor: premiership.cz | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

Fakta kola: řádící Salah a rekordman Son

Heung-min Son

/11. KOLO/ Připomeňte si jedenácté kolo anglické Premier League v top třech zajímavostech každého zápasu.

Chelsea – Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: Morata (55.)

> Chelsea doma prohrála jediný z posledních šestnácti zápasů s Manchesterem United, vyhrála jich deset

> Na pět ze sedmi gólů Alvara Moraty mu nahrával Cesar Azpilicueta

> Záložník Chelsea N´Golo Kanté dokázal v zápase pro svůj tým vybojovat zpět jedenáct míčů

Everton – Watford 3:2 (0:0)
Branky: Niasse (67.), Calvert-Lewin (74.), Baines z pen. (90.) – Richarlison (46.), Kabasele (64.)

>
Druhý poločase trval na Goodison Parku 58 minut, Tom Cleverley v nastavení nedal za hosty penaltu

> Leighton Baines proměnil svoji 24. penaltu za Everton, což je klubový rekord

> Dočasný trenér Toffees David Unsworth zaznamenal s týmem první vítězství od nástupu do funkce

Tottenham – Crystal Palace 1:0 (0:0)
Branka: Son (64.)

> Korejský útočník Son Heung-min se díky dvacáté brance stal nejlepším asijským střelcem v Premier League v historii

> Povedeným výkonem a čistým kontem debutoval za Spurs brankář Paulo Gazzaniga

> Hráči Crystal Palace neskórovali už v osmi venkovních ligových zápasech v řadě

Manchester City – Arsenal 3:1 (1:0)
Branky: De Bruyne (19.), Agüero z pen. (50.), Gabriel Jesus (74.) – Lacazette (65.)

> 31 bodů Manchesteru City po 11 kolech představuje nejlepší start jakéhokoliv týmu do sezony v historii Premier League, stejně tak kladný rozdíl 31 gólů ve skóre

> Útočník Sergio Agüero v posledních pěti ligových zápasech vstřelil sedm gólů a na další tři nahrál

> Arsenal od začátku loňské sezony dostal 12 gólů z penalt, víc než kterýkoliv jiný tým

West Ham – Liverpool 1:4 (0:2)
Branky: Lanzini (55.) – Salah (21. a 75.), Matip (24.), Oxlade-Chamberlain (56.)

> Od chvíle, co na lavičku Liverpoolu usednul Jürgen Klopp, dokázali Reds už ve 14 zápasech nastřílet 4 a více gólů. Jen Tottenham a Manchester City (16) jsou lepší

> Mohamed Salah má po prvních 11 zápasech v dresu Liverpoolu 9 kanadských bodů, lepší vstup do angažmá měl jen Daniel Sturridge (10)

> Brankář Joe Hart dostal proti Liverpoolu v 18 zápasech 33 gólů – bezkonkurenčně nejvíc ze všech soupeřů, proti kterým kdy nastoupil

Swansea – Brighton 0:1 (0:1)
Branka: Murray (29.)

> Tohle je poprvé v historii, co Swansea prohrála 5 z úvodních šesti domácích ligových utkání

> Zatímco v prvních třech kolech Brighton nedal ani gól, v dalších osmi už vyšel střelecky naprázdno jen jednou

> Glenn Murray se trefil ve třetím zápase za sebou – poprvé od dubna 2015

Southampton – Burnley 0:1 (0:0)
Branka: Vokes (81.)

> Southampton nedal gól už v devátém z posledních 12 domácích ligových zápasů

> Naopak Burnley už popáté z posledních 8 ligových utkání udrželo čisté konto

> Burnley už letos získalo 11 venkovních bodů – více než za celou loňskou sezónu

Newcastle – Bournemouth 0:1 (0:0)
Branka: S Cook (90.)

> Když dá Steve Cook gól, Bournemouth vyhrává – stalo se to tak už pošesté za sebou

> Statistici v utkání napočítali celkem 32 střel, ale v síti skončila až ta úplně poslední

> Tohle je už potřetí za sebou, co zápas Newcastlu skončil 1:0 díky gólu v poslední čtvrthodině

Huddersfield – West Bromwich 1:0 (1:0)
Branka: Van la Parra (44.)

> Huddersfield už letos na domácím hřišti získal 11 bodů, lepší jsou jen Arsenal a oba manchesterské celky

> West Bromwich zažívá nejhorší vstup do sezóny od ročníku 2005/06, kdy sestoupil do druhé ligy

> West Bromwich v zápase využil netradiční trojité střídání – jako vůbec první klub v letošní sezóně

Stoke – Leicester 2:2 (1:1)
Branky: Shaqiri (39.), Crouch (73.) – Iborra (33.), Mahrez (60.)

> Stoke doma s Leicesterem remizoval 2:2 už potřetí v řadě – stejným výsledkem skončil zápas vloni (prosinec 2016) i předloni (září 2015)

> Trenér Mark Hughes poprvé od letošního února poslal do dvou zápasů v řadě stejnou základní sestavu

> Záložník Darren Fletcher odehrál už 102. ligové utkání za sebou a posunul se v pomyslné tabulce na páté místo