26. září 2017, 13:12 | Autor: Jan Novák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

Fakta kola: Pulis? Pro Wengera žádný soupeř

Arsene Wenger

/6. KOLO/ Připomeňte si šesté kolo anglické Premier League v top třech zajímavostech každého zápasu.

Arsenal – West Bromwich 2:0 (0:0)
Branky: Lacazette (20. a 67. z penalty)

> Kouč Arséne Wenger vyhrál všech 11 soutěžních zápasů na domácí půdě, ve kterých proti němu stanul Tony Pulis.

> Arsenal dal gól v každém z 23 zápasů Premier League, které proti West Bromwichi odehrál.

> Alexandre Lacazette proměnil 100. penaltu Arsenalu v historii Premier League. Více branek z pokutového kopu daly jen Liverpool (112) a Chelsea (107).

Brighton – Newcastle 1:0 (0:0)
Branka: Hemed (51.)

> Brighton vyhrál dvě prvoligová utkání v řadě poprvé od roku 1982.

> Tomer Hemed v posledních 23 zápasech na domácím Falmer Stadium zaznamenal 20 kanadských bodů – za 15 gólů a 5 asistencí.

> Newcastle prohrál už 22. z posledních 24 venkovních utkání, ve kterých jako první inkasoval.

Leicester City – Liverpool 2:3 (1:2)
Branky: Okazaki (45.), Vardy (69.) – Salah (15.), Coutinho (23.), Henderson (68.)

> Brankář Simon Mignolet od začátku sezóny 2013/14 čelil 15 penaltám, z nich hned 7 chytil. Žádný jiný gólman nemá v tomto období tak skvělou úspěšnost.

> Liverpool za poslední tři venkovní zápasy inkasoval 10 branek, což se mu v historii Premier League stalo vůbec poprvé.

> Jamie Vardy v posledních 4 ligových zápasech proti Liverpoolu nastřílel 6 gólů. Žádnému jinému soupeři nedává Vardy góly tak často.

Burnley – Huddersfield 0:0

> Burnley dokázalo neprohrát už čtvrté utkání v řadě – a zažívá tak nejdelší sérii bez prohry od prosince 2014.

> Diváci na Turf Moor v posledních třech domácích zápasech Burnley viděli jen 2 střely – jednu vyslali Clarets, druhou soupeř.

> Aaron Mooy už letos vytvořil pro své spoluhráče 14 gólových příležitostí – 2× více než další spoluhráči v pořadí.

Everton – Bournemouth 2:1 (0:0)
Branky: Niasse (77. a 82.) – King (49.)

> Bournemouth od začátku loňské sezóny ztratil už 28 bodů v zápasech, ve kterých vedl. Je v tomto směru nejhorším týmem Premier League.

> Everton díky brance v 77. minutě ukončil sérii 401 ligových minut bez vstřeleného gólu.

> Charlie Daniels má po postupu Cherries do první ligy na svém kontě už 9 ligových asistencí.

Manchester City – Crystal Palace 5:0 (1:0)
Branky: Sané (44.), Sterling (51. a 59.), Agüero (79.), Delph (89.)

> Crystal Palace je první tým v historii čtyř nejvyšších anglických soutěží, který prohrál úvodních 6 zápasů a nedal přitom ani gól.

> Manchester City je od sezóny 1958/59 prvním týmem, který ve třech ligových zápasech v řadě nastřílel 5 a více gólů. Naposledy se to povedlo Blackburnu.

> Leroy Sané v letošní sezóně vyslal na bránu soupeře 7 střel, ze kterých vytěžil 5 gólů.

Southampton – Manchester United 0:1 (0:1)
Branka: Lukaku (20.)

> Manchester United prožívá nejlepší vstup do sezóny od roku 2011.

> Romelu Lukaku dal ve svých prvních 6 ligových utkání za United 6 gólů – před ním se něco podobného povedlo jen Louisovi Sahovi.

> Ačkoliv Southampton svého soupeře přestřílel (14:9), nedal ani gól. Svatým se to letos stalo už podruhé, podobně dopadli také proti Swansea.

Stoke – Chelsea 0:4 (0:2)
Branky: Morata (2., 77. a 82.), Pedro (30.)

> Álvaro Morata má po prvních 6 ligových zápasech prsty v 8 gólech – dal 6 branek a připsal si 2 asistence. Žádný jiný hráč Chelsea v historii nezačal své angažmá lépe.

> Moratův první zásah přišel po 82 sekundách hry a stal se druhým nejrychlejším gólem sezóny. Stále vede trefa Shinjiho Okazakiho v duelu Leicesteru proti Brightonu.

> Stoke už s Chelsea prohrálo 14 zápasů Premier League a inkasovalo od ní 42 branek. S žádným jiným týmem nemají hrnčíři tak špatnou bilanci.

Swansea – Watford 1:2 (0:1)
Branky: Abraham (56.) – Gray (13.), Richarlison (90.)

> Watford vyhrál na Swansea první zápas od roku 1983 – na šestý pokus.

> Richarlison dal za Watford už druhý gól a stačily mu na to pouhé tři střely na bránu.

> Tammy Abraham v posledních šesti utkáních za Swansea vstřelil třetí branku.

West Ham – Tottenham 2:3 (0:2)
Branky: Hernández (65.), Kouyaté (87.) – Kane (34. a 38.), Eriksen (60.)

> Serge Aurier je prvním vyloučeným hráčem Tottenhamu po 84 zápasech – naposledy dostal červenou Vlad Chiriches v květnu 2015 proti Stoke.

> Všech 40 gólů, které v Premier League nastřílel Javier Hernández, padlo z prostoru uvnitř pokutového území. Lepší bilancí se můžou pochlubit jen Tim Cahill (56) a John Terry (41).

> Tottenham vyhrál první tři venkovní utkání sezóny poprvé od roku 1991.