11. září 2017, 13:03 | Autor: Martin Vymyslický | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

De Boer končí v Crystal Palace po 77 dnech

Frank de Boer

Žádný bod, žádný gól. Mizerný start Crystal Palace do nové sezony Premier League stál místo trenéra Franka De Boera. Nizozemský stratég vydržel na lavičce Eagles pouhých 77 dní od svého nástupu.

Podle dostupných informací by se novým trenérem Crystal Palace měl stát bývalý kouč anglické reprezentace Roy Hodgson.

Sedmačtyřicetiletý De Boer vedl Eagles v pouhých pěti soutěžních zápasech. S týmem si připsal jedinou výhru, která přišla v ligovém poháru nad Ipswichem Town. Za čtyři kola Premier League pod jeho vedením mužstvo nezískalo ani bod.

Rozčarování nad současnou situací projevil po nedělní porážce se Swansea i předseda klubu Steve Parish. „Všichni jsme zklamaní, od trenérů po hráče. Víme, že jsme lepší. Bráním každého v klubu, kdo se snaží situaci změnit. Ve fotbale porážky přicházejí, to se stává,“ povídal neurčitě Parish.

De Boerovi se nevyvedlo už druhé angažmá po sobě, loni totiž vydržel v italském Interu Milán jen přibližně tři měsíce, než jej klub vyhodil.