10. září 2017, 13:41 | Autor: Martin Vymyslický | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

Redknappův Birmingham zatím tápe, padl už počtvrté

Harry Redknapp

/CHAMPIONSHIP/ Zkušený trenér Harry Redknapp sice v závěru minulé sezony zachránil Birmingham City ve druhé anglické lize, ale hned na startu nového ročníku má opět starosti. Z šesti duelů vyhrál tým pouze jednou a v Norwichi si připsal už čtvrtou porážku.

Zápas rozhodla už pátá minuta, kdy se prosadil domácí Nelson Oliveira. Birmingham City po velkých letních změnách v kádru nasadil hned šest nováčků, ale stav už nezvrátil ani křídelník Jota, jehož klub koupil v poslední den přestupového období za šest milionů liber z Brentfordu a stal se tak nejdražší posilou Blues v historii.

„Nejsem blázen, jsem tu už dost dlouho, abych viděl, že v týmu jsou někteří velmi dobří hráči. Je vyloučené, že tento tým bude mít na konci sezony problémy, pořád je před námi čtyřicet kol. Mám určitě lepší tým, než jsem tu měl před dvěma týdny. Proti Norwichi jsme sice dominovali v držení míče, ale nebyli jsme dost důrazní v koncovce,“ pronesl Redknapp, jehož svěřenci zatím nasbírali jen čtyři body.

Nejhůř zatím odstartoval sezonu Bolton, který má z šesti duelů na kontě jen dva body. V šestém kole doma prohrál s Middlesbrough 0:3, přičemž hosté ukončili třináct měsíců trvající čekání na venkovní vítězství. Dvěma góly k triumfu přispěl útočník Britt Assombalonga.

Dvě trefy si rovněž připsal český útočník Matěj Vydra, který už v pátek pomohl svému Derby County porazit Hull City vysoko 5:0. Vydra dokonce útočil na hattrick, ale jeho další gólovou střelu výtečně zneškodnil brankář Allan McGregor.

Championship, 6. kolo:

Derby C. – Hull 5:0 (15. a 34. Vydra, 45. a 58. Johnson, 38. Davies)

Aston Villa – Brentford 0:0

Bolton – Middlesbrough 0:3 (13. a 71. Assombalonga, 78. Johnson)

Fulham – Cardiff 1:1 (75. Sessegnon – 83. Ward)

Leeds – Burton 5:0 (20. a 59. Lasogga, 35. Phillips, 44. Hernández z pen., 54. Roofe)

Norwich – Birmingham City 1:0 (5. Oliveira)

Preston – Barnsley 1:1 (23. Maguire – 25. Potts)

QPR – Ipswich 2:1 (43. Mackie, 49. Freeman – 89. Celina)

Reading – Bristol City 0:1 (84. Flint)

Sunderland – Sheffield U. 1:2 (90. Rodwell – 21. a 77. Donaldson)

Wolves – Millwall 1:0 (10. Jota)

Sheffield W. – Nottingham F. 3:1 (23. Hooper, 63. Fletcher, 70. Lee – 29. Osborn)

Střelci: 4 – Sharp (Sheffield U.), Reid (Bristol City), Waghorn (Ipswich), Oliveira (Norwich), Hourihane (Aston Villa), Mendez-Laing (Cardiff), Bowen (Hull), Assombalonga (Middlesbrough)