Sanogo nasázel hattrick, šílený duel ale ovládl Reading

Útočník Yaya Sanogo v 34. kole druhé anglické ligy poslal vzkaz trenérovi Arsenalu Arsenu Wengerovi, když za Charlton nasázel hattrick do sítě Readingu. Ani jeho střelecký počin však na body nestačil, protože hosté vyhráli brankou ve druhé minutě nastavení 4:3.

Hosté vedli po prvním poločase 3:1, ale domácí se dokázali dotáhnout a přestřelku nakonec rozluštil až Deniss Rakels gólem v nastavení. „V prvním poločase jsme hráli fotbal jako z pohádky, dali jsme tři krásné góly. Byla tam půlhodina, ve které jsme totálně kralovali. Z našich chyb se ale musíme poučit,“ litoval tří obdržených gólů hostující kouč Brian McDermott.

O všechny se zasloužil Sanogo, který v Charltonu hostuje z londýnského Arsenalu a pomáhá Addicks se záchranou v druhé nejvyšší soutěži. „Jsem rád, že ukázal svoji hodnotu, ale je jasné, že to musí dokazovat i v dalších zápasech. V tréninku jsem jeho kvalitu hned viděl. Když přijdete v tak mladém věku do týmu jako Arsenal, je to docela těžké. Říkal jsem mu, ať vytěží z šance u nás co nejvíc,“ uvedl trenér posledního celku tabulky José Riga.

Nenápadně se k okamžitému návratu do Premier League prokousávají fotbalisté Burnley. Vítězství na hřišti trápícího se Boltonu 2:1 je posunulo do čela tabulky, protože Hull pouze remizoval s Sheffieldem Wednesday 0:0.

Dvěma góly pomohl k výhře Clarets nejlepší střelec soutěže Andre Gray, který zaokrouhlil počet svých zásahů už na číslo dvacet. „Nepodali jsme náš standardní výkon, ale přesto jsme vyhráli. Přesně tak to v druhé lize musíte zvládat,“ nebyl zcela spokojený kouč Burnley Sean Dyche, jehož svěřenci vedou před Tigers o jediný bod.

Skybet Championship, 34. kolo:

Wolves – Derby County 2:1 (14. a 86. Saville – 44. Martin)

Blackburn – MK Dons 3:2 (53. a 90. Jordi Gómez, 71. Bennett – 36. Carruthers, 86. Revell)

Bolton – Burnley 1:2 (69. Feeney – 74. a 85. Gray)

Cardiff – Preston 2:1 (44. z pen. a 80. z pen. Pilkington – 87. Robinson)

Charlton – Reading 3:4 (6., 49. a 84. Sanogo – 4. a 35. Kermorgant, 42. John, 90. Rakels)

Fulham – Middlesbrough 0:2 (3. Adomah, 20. Leadbitter z pen.)

Huddersfield – Ipswich 0:1 (19. Pringle)

Nottingham F. – Bristol City 1:2 (30. Osborn – 41. Kodjia, 70. Flint)

QPR – Birmingham C. 2:0 (35. Chery, 39. Hoilett z pen.)

Rotherham – Brentford 2:1 (29. Derbyshire, 71. Ward – 43. Judge)

Hull – Sheffield Wed. 0:0

Kanonýři: 20 – Gray (Burnley), 16 – Hernández (Hull), McCormack (Fulham), 14 – Judge (Brentford), 13 – Wells (Huddersfield), 12 – Forestieri (Sheffield Wed.), Kodjia (Bristol City)